Kuinka teen reklamaation?

Jos tuotteesi on viallinen tai rikkoutunut tuotantovirheen takia, haluamme tietysti auttaa sinua mahdollisimman nopeasti.

Kuluttajana sinun tulee tehdä valitus kohtuullisessa ajassa siitä, kun vika on havaittu.  Kuluttajansuojalain mukaan kohtuullinen aika on 2 kuukautta.

Jos haluat tehdä reklamaation, ota yhteyttä asiakaspalveluumme ja anna alla olevat tiedot:
     

- Sähköpostiosoite, joka rekisteröitiin tilauksen yhteydessä

- Tilausnumero

- Asiakkaan nimi

- Tuotteen nimi

- Liitä kuva


Asiakaspalvelumme ottaa sinuun yhteyttä niin pian kuin mahdollista.

Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey

39

Saumattomat urheiluliivit, joissa on uniikki solmuvärjätty kuviointi. Kevyt tuki.

Valittu väri: Vaaleanharmaa
Saatavana näissä väreissä
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Purple Breeze
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
Valitse koko
XS S M L XL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Seuraa tuotesivun ohjeita
*Tämä on yleinen kokotaulukko kaikille seamless -tuotteille
*
Urheiluliivien opas




Seamless naisten koot (cm)
XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys  (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lantion alaosan ympärys (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Reidenympärys47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Mitta reiden sisäosasta maahan (E)76,57879,5818283
Rinnanympärys (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Käsivarren pituus (A)545657,5596061





Tiedämme, että jokaisen vartalo on ainutlaatuinen ja että ihmisillä on erilaisia näkemyksiä vaatteiden istuvuudesta.Tämä on naisten seamless-tuotteiden yleinen kokotaulukko. Koska istuvuus vaihtelee materiaalin mukaan on hyvä lukea kunkin tuotesivun erityissuositukset. Mikäli tuotteen kohdalla ei ole erityistä suositusta, voit käyttää ohjeena joko meidän kokotaulukkoamme tai valita normaalisti käyttämäsi koon, mutta siten, että se perustuu suurimpiin ottamiisi mittoihin.

Osta vastaava tuote
Uutta!
Kierrätetyt materiaalit
Define Seamless Tie Dye Tights Grey
XL L S XS M
Define Seamless Tie Dye Tights Grey
69€
Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Erittäin hengittävä

    Tämä vaate on erittäin hengittävä, joten voit tuntea olosi kuivaksi ja viileäksi kovimmankin treenin aikana.

    Kierrätetyt materiaalit

    Vaate on osittain tai kokonaan valmistettu kierrätetyistä materiaaleista, katso lisätietoja teknisistä tiedoista. Käyttämällä kierrätettyjä materiaaleja hyödynnämme jo kierrossa olevia resursseja. Osana ilmastostrategiaamme pyrimme siihen, että 80 % kaikista tuotteissamme käytetyistä materiaaleista on kierrätettyä vuoteen 2025 mennessä.

    Kevyt tuki

    Urheiluliiveissä on kevyt tuki. Sopivat matalatehoiseen liikuntaan.

    Irrotettavat kupit

    Näissä rintaliiveissä on irrotettavat toppaukset, joten voit valita itsellesi sopivan vaihtoehdon. Voidaan irrottaa ennen pesua.

Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Erittäin hengittävä

    Tämä vaate on erittäin hengittävä, joten voit tuntea olosi kuivaksi ja viileäksi kovimmankin treenin aikana.

    Kierrätetyt materiaalit

    Vaate on osittain tai kokonaan valmistettu kierrätetyistä materiaaleista, katso lisätietoja teknisistä tiedoista. Käyttämällä kierrätettyjä materiaaleja hyödynnämme jo kierrossa olevia resursseja. Osana ilmastostrategiaamme pyrimme siihen, että 80 % kaikista tuotteissamme käytetyistä materiaaleista on kierrätettyä vuoteen 2025 mennessä.

    Kevyt tuki

    Urheiluliiveissä on kevyt tuki. Sopivat matalatehoiseen liikuntaan.

    Irrotettavat kupit

    Näissä rintaliiveissä on irrotettavat toppaukset, joten voit valita itsellesi sopivan vaihtoehdon. Voidaan irrottaa ennen pesua.

  • Kuvaus
  • Toimitus
  • Kuvan malli on 176 cm pitkä ja käyttää kokoa S.

    Define Seamless on suosituimpia mallistojamme, eikä ihme. Saumaton materiaali on pehmeää, joustavaa ja taipuisaa, minkä ansiosta vaatteiden joustavuus ja istuvuus ovat erinomaiset. Define Seamless -treenivaatemalliston trendikkään väriset legginssit, urheiluliivit ja topit soveltuvat ihanteellisesti monenlaiseen harjoitteluun.

    Näissä urheiluliiveissä on leveä resori alareunassa ja niiden materiaali on joustavaa, mikä pitää ne paikallaan ja antaa niille hyvän istuvuuden. Tyylikkäinä yksityiskohtina kankaassa ovat ICIW-logo rinnassa ja selässä. Painijanselkä ja kaksinkertaiset olkaimet luovat tyylikkään ja miellyttävän muotoilun.

    - Hyvä hengittävyys
    - 92 % Kierrätettyä Nailonia, 8 % elastaania
    - ICIW-logo rinnassa ja selässä
    - Kupeissa irrotettava toppaus
    - Kevyt tuki

    Tekniset Tiedot
      Kierrätetyt materiaalit: Joo
      Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
      Tuki: Kevyt tuki
      Väri: Vaaleanharmaa
      Tuotenro: 13023-008
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

      Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


    • Kuvaus

    • Define Seamless on suosituimpia mallistojamme, eikä ihme. Saumaton materiaali on pehmeää, joustavaa ja taipuisaa, minkä ansiosta vaatteiden joustavuus ja istuvuus ovat erinomaiset. Define Seamless -treenivaatemalliston trendikkään väriset legginssit, urheiluliivit ja topit soveltuvat ihanteellisesti monenlaiseen harjoitteluun.

      Näissä urheiluliiveissä on leveä resori alareunassa ja niiden materiaali on joustavaa, mikä pitää ne paikallaan ja antaa niille hyvän istuvuuden. Tyylikkäinä yksityiskohtina kankaassa ovat ICIW-logo rinnassa ja selässä. Painijanselkä ja kaksinkertaiset olkaimet luovat tyylikkään ja miellyttävän muotoilun.

      - Hyvä hengittävyys
      - 92 % Kierrätettyä Nailonia, 8 % elastaania
      - ICIW-logo rinnassa ja selässä
      - Kupeissa irrotettava toppaus
      - Kevyt tuki

      Tekniset Tiedot
        Kierrätetyt materiaalit: Joo
        Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
        Tuki: Kevyt tuki
        Väri: Vaaleanharmaa
        Tuotenro: 13023-008
      • Toimitus

      • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

        Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

        Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


      ICIW-perhe näyttää upealta!

      Arvostelut

      Osta tyyli

      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      XS L S M
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      45€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      S M XS L
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      45€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      L S M XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      45€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      L S M XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      45€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      49€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Purple Breeze
      49€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      49€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      L S M XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      39€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Purple Breeze
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      39€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      L S M XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      XL L S XS M
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      69€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      69€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      69€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      L S M XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      69€

      Osta tyyli

      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      XS L S M
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      45€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      S M XS L
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      45€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      L S M XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      45€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      L S M XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      45€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      49€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Purple Breeze
      49€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      49€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      L S M XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      39€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Purple Breeze
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      39€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      L S M XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      XL L S XS M
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      69€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      69€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      69€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      L S M XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      69€

      Muut ostivat myös

      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      XL L S XS M
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      69€
      Define Seamless Tights Black Wmn
      S XS M XL L
      Define Seamless Tights Black Wmn
      59€
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      35€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      49€
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      XS M XL L S
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      69€
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L S XS M XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      59€
      Define Seamless Sports Bra White
      XS L S M
      Define Seamless Sports Bra White
      35€
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      49€

      Muut ostivat myös

      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      XL L S XS M
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      69€
      Define Seamless Tights Black Wmn
      S XS M XL L
      Define Seamless Tights Black Wmn
      59€
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      35€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      49€

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America