Kuinka teen reklamaation?

Jos tuotteesi on viallinen tai rikkoutunut tuotantovirheen takia, haluamme tietysti auttaa sinua mahdollisimman nopeasti.

Kuluttajana sinun tulee tehdä valitus kohtuullisessa ajassa siitä, kun vika on havaittu.  Kuluttajansuojalain mukaan kohtuullinen aika on 2 kuukautta.

Jos haluat tehdä reklamaation, ota yhteyttä asiakaspalveluumme ja anna alla olevat tiedot:
     

- Sähköpostiosoite, joka rekisteröitiin tilauksen yhteydessä

- Tilausnumero

- Asiakkaan nimi

- Tuotteen nimi

- Liitä kuva


Asiakaspalvelumme ottaa sinuun yhteyttä niin pian kuin mahdollista.

Ribbed Define Seamless Cropped Long Sleeve Cobalt Blue

45
Saumaton pitkähihainen paita v-kaula-aukolla.
Valittu väri: Tummansininen
Saatavana näissä väreissä
Ribbed Define Seamless Cropped Long Sleeve Black
Ribbed Define Seamless Cropped Long Sleeve Cobalt Blue
Ribbed Define Seamless Cropped Long Sleeve Coral Red
Ribbed Define Seamless Cropped Long Sleeve White
Valitse koko
XS S M L XL XXL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Seuraa tuotesivun ohjeita
*Tämä on yleinen kokotaulukko kaikille seamless -tuotteille
*
Urheiluliivien opas




Seamless naisten koot (cm)
XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys  (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lantion alaosan ympärys (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Reidenympärys47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Mitta reiden sisäosasta maahan (E)76,57879,5818283
Rinnanympärys (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Käsivarren pituus (A)545657,5596061





Tiedämme, että jokaisen vartalo on ainutlaatuinen ja että ihmisillä on erilaisia näkemyksiä vaatteiden istuvuudesta.Tämä on naisten seamless-tuotteiden yleinen kokotaulukko. Koska istuvuus vaihtelee materiaalin mukaan on hyvä lukea kunkin tuotesivun erityissuositukset. Mikäli tuotteen kohdalla ei ole erityistä suositusta, voit käyttää ohjeena joko meidän kokotaulukkoamme tai valita normaalisti käyttämäsi koon, mutta siten, että se perustuu suurimpiin ottamiisi mittoihin.

Osta vastaava tuote
Uutta!
Kierrätetyt materiaalit
Ribbed Define Seamless Pocket Shorts Cobalt Blue
XL XXL L XS
Ribbed Define Seamless Pocket Shorts Cobalt Blue
45€
Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Sweattech

    Itse kehittämämme Sweattech™-koostumus on suunniteltu siirtämään kosteus ja hiki pois keholta kankaan pinnalle, josta se haihtuu. Näin säilytät kuivan ja mukavan tunteen harjoituksesi ajan.

    Kierrätetyt materiaalit

    Vaate on osittain tai kokonaan valmistettu kierrätetyistä materiaaleista, katso lisätietoja teknisistä tiedoista. Käyttämällä kierrätettyjä materiaaleja hyödynnämme jo kierrossa olevia resursseja. Osana ilmastostrategiaamme pyrimme siihen, että 80 % kaikista tuotteissamme käytetyistä materiaaleista on kierrätettyä vuoteen 2025 mennessä.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Sweattech

    Itse kehittämämme Sweattech™-koostumus on suunniteltu siirtämään kosteus ja hiki pois keholta kankaan pinnalle, josta se haihtuu. Näin säilytät kuivan ja mukavan tunteen harjoituksesi ajan.

    Kierrätetyt materiaalit

    Vaate on osittain tai kokonaan valmistettu kierrätetyistä materiaaleista, katso lisätietoja teknisistä tiedoista. Käyttämällä kierrätettyjä materiaaleja hyödynnämme jo kierrossa olevia resursseja. Osana ilmastostrategiaamme pyrimme siihen, että 80 % kaikista tuotteissamme käytetyistä materiaaleista on kierrätettyä vuoteen 2025 mennessä.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

  • Kuvaus
  • Toimitus
  • Kuvan malli on 169 cm pitkä ja käyttää kokoa XS.

    Saumaton pitkähihainen paita v-kaula-aukolla. Sinä pyysit, me toimitimme. Suosituin mallistomme, Define Seamless, on nyt täällä joustinneuleversiona. Saumaton materiaali on pehmeää, joustavaa ja taipuisaa, minkä ansiosta vaatteiden joustavuus ja istuvuus ovat erinomaiset. Trikoot, urheiluliivit ja topit useissa trendikkäissä väreissä tekevät Define Seamless -treenivaatemallistosta sopivan monenlaiseen harjoitteluun.

    - Neljään suuntaan joustava materiaali ja uusin saumaton valmistustekniikka parantavat liikkuvuutta harjoittelun aikana
    - Joustava ja kestävä materiaali
    - ICIW-logo
    - SWEATTECH™
    - 92 % Kierrätettyä Nailonia, 8 % elastaania
    - Imarteleva v-kaula-aukko

    Tekniset Tiedot
      Kierrätetyt materiaalit: Joo
      Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
      Väri: Tummansininen
      Tuotenro: 13054-257
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

      Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


    • Kuvaus

    • Saumaton pitkähihainen paita v-kaula-aukolla. Sinä pyysit, me toimitimme. Suosituin mallistomme, Define Seamless, on nyt täällä joustinneuleversiona. Saumaton materiaali on pehmeää, joustavaa ja taipuisaa, minkä ansiosta vaatteiden joustavuus ja istuvuus ovat erinomaiset. Trikoot, urheiluliivit ja topit useissa trendikkäissä väreissä tekevät Define Seamless -treenivaatemallistosta sopivan monenlaiseen harjoitteluun.

      - Neljään suuntaan joustava materiaali ja uusin saumaton valmistustekniikka parantavat liikkuvuutta harjoittelun aikana
      - Joustava ja kestävä materiaali
      - ICIW-logo
      - SWEATTECH™
      - 92 % Kierrätettyä Nailonia, 8 % elastaania
      - Imarteleva v-kaula-aukko

      Tekniset Tiedot
        Kierrätetyt materiaalit: Joo
        Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
        Väri: Tummansininen
        Tuotenro: 13054-257
      • Toimitus

      • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

        Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

        Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


      ICIW-perhe näyttää upealta!

      Arvostelut

      Osta tyyli

      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Cropped Long Sleeve Cobalt Blue
      XS M XL XXL L S
      Ribbed Define Seamless Cropped Long Sleeve Cobalt Blue
      45€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Cropped T-shirt Cobalt Blue
      M XL XXL L S XS
      Ribbed Define Seamless Cropped T-shirt Cobalt Blue
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Pocket Biker Shorts Cobalt Blue
      XL L XXL
      Ribbed Define Seamless Pocket Biker Shorts Cobalt Blue
      55€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Pocket Shorts Cobalt Blue
      XL XXL L XS
      Ribbed Define Seamless Pocket Shorts Cobalt Blue
      45€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Pocket Tights Cobalt Blue
      XXL L
      Ribbed Define Seamless Pocket Tights Cobalt Blue
      69€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Strappy Bra Cobalt Blue
      XL XXL L S XS M
      Ribbed Define Seamless Strappy Bra Cobalt Blue
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Tank Top Cobalt Blue
      M XL XXL L S XS
      Ribbed Define Seamless Tank Top Cobalt Blue
      39€

      Osta tyyli

      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Cropped Long Sleeve Cobalt Blue
      XS M XL XXL L S
      Ribbed Define Seamless Cropped Long Sleeve Cobalt Blue
      45€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Cropped T-shirt Cobalt Blue
      M XL XXL L S XS
      Ribbed Define Seamless Cropped T-shirt Cobalt Blue
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Pocket Biker Shorts Cobalt Blue
      XL L XXL
      Ribbed Define Seamless Pocket Biker Shorts Cobalt Blue
      55€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Pocket Shorts Cobalt Blue
      XL XXL L XS
      Ribbed Define Seamless Pocket Shorts Cobalt Blue
      45€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Pocket Tights Cobalt Blue
      XXL L
      Ribbed Define Seamless Pocket Tights Cobalt Blue
      69€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Strappy Bra Cobalt Blue
      XL XXL L S XS M
      Ribbed Define Seamless Strappy Bra Cobalt Blue
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Tank Top Cobalt Blue
      M XL XXL L S XS
      Ribbed Define Seamless Tank Top Cobalt Blue
      39€

      Muut ostivat myös

      Define Seamless Tights Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      59€
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      XS M XL L S
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      69€
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      35€
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      55€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Strappy Bra Cobalt Blue
      XL XXL L S XS M
      Ribbed Define Seamless Strappy Bra Cobalt Blue
      39€
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Ribbed Define Seamless Cropped Long Sleeve White
      M XL XXL L S XS
      Ribbed Define Seamless Cropped Long Sleeve White
      45€
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      59€
      Define Seamless Sports Bra White
      S XS L XL
      Define Seamless Sports Bra White
      35€

      Muut ostivat myös

      Define Seamless Tights Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      59€
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      XS M XL L S
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      69€
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      35€
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      55€

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom