Kuinka teen reklamaation?

Jos tuotteesi on viallinen tai rikkoutunut tuotantovirheen takia, haluamme tietysti auttaa sinua mahdollisimman nopeasti.

Kuluttajana sinun tulee tehdä valitus kohtuullisessa ajassa siitä, kun vika on havaittu.  Kuluttajansuojalain mukaan kohtuullinen aika on 2 kuukautta.

Jos haluat tehdä reklamaation, ota yhteyttä asiakaspalveluumme ja anna alla olevat tiedot:
     

- Sähköpostiosoite, joka rekisteröitiin tilauksen yhteydessä

- Tilausnumero

- Asiakkaan nimi

- Tuotteen nimi

- Liitä kuva


Asiakaspalvelumme ottaa sinuun yhteyttä niin pian kuin mahdollista.

Summer Sale

Scrunch Seamless Sports Bra Graphite

39 / 29
Saumattomat urheiluliivit rypytetyillä yksityiskohdilla.
Valittu väri: Tummanharmaa
Saatavana näissä väreissä
Scrunch Seamless Sports Bra Black
Scrunch Seamless Sports Bra Deep Red
Scrunch Seamless Sports Bra Graphite
Valitse koko
XS S M L XL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Seuraa tuotesivun ohjeita
*Tämä on yleinen kokotaulukko kaikille seamless -tuotteille
*
Urheiluliivien opas




Seamless naisten koot (cm)
XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys  (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lantion alaosan ympärys (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Reidenympärys47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Mitta reiden sisäosasta maahan (E)76,57879,5818283
Rinnanympärys (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Käsivarren pituus (A)545657,5596061





Tiedämme, että jokaisen vartalo on ainutlaatuinen ja että ihmisillä on erilaisia näkemyksiä vaatteiden istuvuudesta.Tämä on naisten seamless-tuotteiden yleinen kokotaulukko. Koska istuvuus vaihtelee materiaalin mukaan on hyvä lukea kunkin tuotesivun erityissuositukset. Mikäli tuotteen kohdalla ei ole erityistä suositusta, voit käyttää ohjeena joko meidän kokotaulukkoamme tai valita normaalisti käyttämäsi koon, mutta siten, että se perustuu suurimpiin ottamiisi mittoihin.

Osta vastaava tuote
Kierrätetyt materiaalit
Scrunch Seamless Biker Shorts Graphite
31
M XL L S XS
Scrunch Seamless Biker Shorts Graphite
38€ (55€)
Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Kierrätetyt materiaalit

    Vaate on osittain tai kokonaan valmistettu kierrätetyistä materiaaleista, katso lisätietoja teknisistä tiedoista. Käyttämällä kierrätettyjä materiaaleja hyödynnämme jo kierrossa olevia resursseja. Osana ilmastostrategiaamme pyrimme siihen, että 80 % kaikista tuotteissamme käytetyistä materiaaleista on kierrätettyä vuoteen 2025 mennessä.

    Kevyt tuki

    Urheiluliiveissä on kevyt tuki. Sopivat matalatehoiseen liikuntaan.

    Säädettävät olkaimet

    Vaatteessa on säädettävät olkaimet, joiden avulla voit säätää parhaan mahdollisen istuvuuden.

Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Kierrätetyt materiaalit

    Vaate on osittain tai kokonaan valmistettu kierrätetyistä materiaaleista, katso lisätietoja teknisistä tiedoista. Käyttämällä kierrätettyjä materiaaleja hyödynnämme jo kierrossa olevia resursseja. Osana ilmastostrategiaamme pyrimme siihen, että 80 % kaikista tuotteissamme käytetyistä materiaaleista on kierrätettyä vuoteen 2025 mennessä.

    Kevyt tuki

    Urheiluliiveissä on kevyt tuki. Sopivat matalatehoiseen liikuntaan.

    Säädettävät olkaimet

    Vaatteessa on säädettävät olkaimet, joiden avulla voit säätää parhaan mahdollisen istuvuuden.

  • Kuvaus
  • Toimitus
  • Kuvan malli on 173 cm pitkä ja käyttää kokoa S.

    Saumattomat urheiluliivit rypytetyillä yksityiskohdilla. Ne on valmistettu miellyttävästä, saumattomasta materiaalista, joka venyy neljään suuntaan. Täydelliset salille. Imarteleva rypistysyksityiskohta edessä ja säädettävät olkaimet takaamaan täydellisen istuvuuden.

    -92 % kierrätetty nailon 8 % elastaani
    -ICIW-logo edessä
    -Irrotettavat kupit
    -Säädettävät olkaimet
    -Alatuki

    Tekniset Tiedot
      Kierrätetyt materiaalit: Joo
      Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
      Tuki: Kevyt tuki
      Väri: Tummanharmaa
      Tuotenro: 13011-016
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

      Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


    • Kuvaus

    • Saumattomat urheiluliivit rypytetyillä yksityiskohdilla. Ne on valmistettu miellyttävästä, saumattomasta materiaalista, joka venyy neljään suuntaan. Täydelliset salille. Imarteleva rypistysyksityiskohta edessä ja säädettävät olkaimet takaamaan täydellisen istuvuuden.

      -92 % kierrätetty nailon 8 % elastaani
      -ICIW-logo edessä
      -Irrotettavat kupit
      -Säädettävät olkaimet
      -Alatuki

      Tekniset Tiedot
        Kierrätetyt materiaalit: Joo
        Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
        Tuki: Kevyt tuki
        Väri: Tummanharmaa
        Tuotenro: 13011-016
      • Toimitus

      • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

        Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

        Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


      ICIW-perhe näyttää upealta!

      Arvostelut

      Osta tyyli

      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Biker Shorts Black
      31
      XS M XL L S
      Scrunch Seamless Biker Shorts Black
      38€ (55€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Biker Shorts Deep Red
      31
      XL XS
      Scrunch Seamless Biker Shorts Deep Red
      38€ (55€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Biker Shorts Graphite
      31
      M XL L S XS
      Scrunch Seamless Biker Shorts Graphite
      38€ (55€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Sports Bra Black
      26
      L S XS M XL
      Scrunch Seamless Sports Bra Black
      29€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Sports Bra Deep Red
      26
      S XS L XL
      Scrunch Seamless Sports Bra Deep Red
      29€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Sports Bra Graphite
      26
      S XS M XL L
      Scrunch Seamless Sports Bra Graphite
      29€ (39€)
      Scrunch Seamless Tights Black
      30
      L S M XS
      Scrunch Seamless Tights Black
      48€ (69€)

      Osta tyyli

      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Biker Shorts Black
      31
      XS M XL L S
      Scrunch Seamless Biker Shorts Black
      38€ (55€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Biker Shorts Deep Red
      31
      XL XS
      Scrunch Seamless Biker Shorts Deep Red
      38€ (55€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Biker Shorts Graphite
      31
      M XL L S XS
      Scrunch Seamless Biker Shorts Graphite
      38€ (55€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Sports Bra Black
      26
      L S XS M XL
      Scrunch Seamless Sports Bra Black
      29€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Sports Bra Deep Red
      26
      S XS L XL
      Scrunch Seamless Sports Bra Deep Red
      29€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Sports Bra Graphite
      26
      S XS M XL L
      Scrunch Seamless Sports Bra Graphite
      29€ (39€)
      Scrunch Seamless Tights Black
      30
      L S M XS
      Scrunch Seamless Tights Black
      48€ (69€)

      Muut ostivat myös

      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Biker Shorts Graphite
      31
      M XL L S XS
      Scrunch Seamless Biker Shorts Graphite
      38€ (55€)
      Scrunch Seamless Tights Black
      30
      L S M XS
      Scrunch Seamless Tights Black
      48€ (69€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Sports Bra Black
      26
      L S XS M XL
      Scrunch Seamless Sports Bra Black
      29€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Sports Bra Deep Red
      26
      S XS L XL
      Scrunch Seamless Sports Bra Deep Red
      29€ (39€)
      Scrunch Tights Black Wmn
      35
      S XS M XL XXL
      Scrunch Tights Black Wmn
      45€ (69€)
      Scrunch V-Shape Tights Anthracite Wmn
      41
      M XS L XL
      Scrunch V-Shape Tights Anthracite Wmn
      47€ (79€)
      Scrunch V-Shape Tights Black Wmn
      35
      L S XS M XL XXL
      Scrunch V-Shape Tights Black Wmn
      51€ (79€)
      Scrunch Tights Anthracite Wmn
      35
      M XL XXL L S XS
      Scrunch Tights Anthracite Wmn
      45€ (69€)

      Muut ostivat myös

      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Biker Shorts Graphite
      31
      M XL L S XS
      Scrunch Seamless Biker Shorts Graphite
      38€ (55€)
      Scrunch Seamless Tights Black
      30
      L S M XS
      Scrunch Seamless Tights Black
      48€ (69€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Sports Bra Black
      26
      L S XS M XL
      Scrunch Seamless Sports Bra Black
      29€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Scrunch Seamless Sports Bra Deep Red
      26
      S XS L XL
      Scrunch Seamless Sports Bra Deep Red
      29€ (39€)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom