Kuinka teen reklamaation?

Jos tuotteesi on viallinen tai rikkoutunut tuotantovirheen takia, haluamme tietysti auttaa sinua mahdollisimman nopeasti.

Kuluttajana sinun tulee tehdä valitus kohtuullisessa ajassa siitä, kun vika on havaittu.  Kuluttajansuojalain mukaan kohtuullinen aika on 2 kuukautta.

Jos haluat tehdä reklamaation, ota yhteyttä asiakaspalveluumme ja anna alla olevat tiedot:
     

- Sähköpostiosoite, joka rekisteröitiin tilauksen yhteydessä

- Tilausnumero

- Asiakkaan nimi

- Tuotteen nimi

- Liitä kuva


Asiakaspalvelumme ottaa sinuun yhteyttä niin pian kuin mahdollista.

Blick Seamless Sports Bra Black

39 / 20
Saumattomat urheiluliivit kevyellä tuella.
Valittu väri: Musta
Saatavana näissä väreissä
Blick Seamless Sports Bra Black
Blick Seamless Sports Bra Light Blue
Blick Seamless Sports Bra Light Grey
Valitse koko
XS L Muutama jäljellä varastossa! XL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Seuraa tuotesivun ohjeita
*Tämä on yleinen kokotaulukko kaikille seamless -tuotteille
*
Urheiluliivien opas




Seamless naisten koot (cm)
XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys  (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lantion alaosan ympärys (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Reidenympärys47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Mitta reiden sisäosasta maahan (E)76,57879,5818283
Rinnanympärys (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Käsivarren pituus (A)545657,5596061





Tiedämme, että jokaisen vartalo on ainutlaatuinen ja että ihmisillä on erilaisia näkemyksiä vaatteiden istuvuudesta.Tämä on naisten seamless-tuotteiden yleinen kokotaulukko. Koska istuvuus vaihtelee materiaalin mukaan on hyvä lukea kunkin tuotesivun erityissuositukset. Mikäli tuotteen kohdalla ei ole erityistä suositusta, voit käyttää ohjeena joko meidän kokotaulukkoamme tai valita normaalisti käyttämäsi koon, mutta siten, että se perustuu suurimpiin ottamiisi mittoihin.

Osta vastaava tuote
Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Sweattech

    Itse kehittämämme Sweattech™-koostumus on suunniteltu siirtämään kosteus ja hiki pois keholta kankaan pinnalle, josta se haihtuu. Näin säilytät kuivan ja mukavan tunteen harjoituksesi ajan.

    Kierrätetyt materiaalit

    Vaate on osittain tai kokonaan valmistettu kierrätetyistä materiaaleista, katso lisätietoja teknisistä tiedoista. Käyttämällä kierrätettyjä materiaaleja hyödynnämme jo kierrossa olevia resursseja. Osana ilmastostrategiaamme pyrimme siihen, että 80 % kaikista tuotteissamme käytetyistä materiaaleista on kierrätettyä vuoteen 2025 mennessä.

    Kevyt tuki

    Urheiluliiveissä on kevyt tuki. Sopivat matalatehoiseen liikuntaan.

    Säädettävät olkaimet

    Vaatteessa on säädettävät olkaimet, joiden avulla voit säätää parhaan mahdollisen istuvuuden.

Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Sweattech

    Itse kehittämämme Sweattech™-koostumus on suunniteltu siirtämään kosteus ja hiki pois keholta kankaan pinnalle, josta se haihtuu. Näin säilytät kuivan ja mukavan tunteen harjoituksesi ajan.

    Kierrätetyt materiaalit

    Vaate on osittain tai kokonaan valmistettu kierrätetyistä materiaaleista, katso lisätietoja teknisistä tiedoista. Käyttämällä kierrätettyjä materiaaleja hyödynnämme jo kierrossa olevia resursseja. Osana ilmastostrategiaamme pyrimme siihen, että 80 % kaikista tuotteissamme käytetyistä materiaaleista on kierrätettyä vuoteen 2025 mennessä.

    Kevyt tuki

    Urheiluliiveissä on kevyt tuki. Sopivat matalatehoiseen liikuntaan.

    Säädettävät olkaimet

    Vaatteessa on säädettävät olkaimet, joiden avulla voit säätää parhaan mahdollisen istuvuuden.

  • Kuvaus
  • Toimitus
  • Kuvan malli on 176 cm pitkä ja käyttää kokoa S.

    Saumattomat urheiluliivit kevyellä tuella. Blick Saumattomat urheiluliivit ovat rintaliivit kevyempään treeniin. Ne on valmistettu saumattomasta trikoosta, joka on pehmeä ja joustava. Urheiluliiveissä on ohuet säädettävät olkaimet, jotka risteävät selässä, sekä koristeellisia, imartelevia neulottuja yksityiskohtia.

    - 64 % kierrätettyä nylonia, 28 % polyesteriä, 8 % elastaania
    - ICIW x Angelica Blick -logo
    - Yksityiskohdat kontrastivärisinä
    - Säädettävät olkaimet
    - SWEATTECH™
    - Irrotettavat kupit
    - Kevyt tuki

    ICIW x Angelica Blick on eksklusiivinen kokoelmamme, jonka on suunnitellut ruotsalainen vaikuttaja ja treenipersoona Angelica Blick. Täydellisen istuvuuden, laadukkaiden materiaalien ja hyvin harkittujen yksityiskohtien ansiosta tämä mallisto on luotu tuomaan itsevarmuutta ja vahvuutta kuntosalille. Kaikki tuotteet on huolellisesti suunniteltu sopimaan monenlaisille vartalotyypeille ja antamaan lisäpotkua rajojen ylittämiseen.

    Tekniset Tiedot
      Kierrätetyt materiaalit: Joo
      Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
      Tuki: Kevyt tuki
      Väri: Musta
      Tuotenro: 11993-001
      Kokoelma: Blick Collection
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

      Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


    • Kuvaus

    • Saumattomat urheiluliivit kevyellä tuella. Blick Saumattomat urheiluliivit ovat rintaliivit kevyempään treeniin. Ne on valmistettu saumattomasta trikoosta, joka on pehmeä ja joustava. Urheiluliiveissä on ohuet säädettävät olkaimet, jotka risteävät selässä, sekä koristeellisia, imartelevia neulottuja yksityiskohtia.

      - 64 % kierrätettyä nylonia, 28 % polyesteriä, 8 % elastaania
      - ICIW x Angelica Blick -logo
      - Yksityiskohdat kontrastivärisinä
      - Säädettävät olkaimet
      - SWEATTECH™
      - Irrotettavat kupit
      - Kevyt tuki

      ICIW x Angelica Blick on eksklusiivinen kokoelmamme, jonka on suunnitellut ruotsalainen vaikuttaja ja treenipersoona Angelica Blick. Täydellisen istuvuuden, laadukkaiden materiaalien ja hyvin harkittujen yksityiskohtien ansiosta tämä mallisto on luotu tuomaan itsevarmuutta ja vahvuutta kuntosalille. Kaikki tuotteet on huolellisesti suunniteltu sopimaan monenlaisille vartalotyypeille ja antamaan lisäpotkua rajojen ylittämiseen.

      Tekniset Tiedot
        Kierrätetyt materiaalit: Joo
        Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
        Tuki: Kevyt tuki
        Väri: Musta
        Tuotenro: 11993-001
        Kokoelma: Blick Collection
      • Toimitus

      • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

        Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

        Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


      ICIW-perhe näyttää upealta!

      Arvostelut

      Muut ostivat myös

      Kierrätetyt materiaalit
      Blick Seamless Sports Bra Light Grey
      49
      L XS XL
      Blick Seamless Sports Bra Light Grey
      20€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Blick Seamless Crop top Black
      60
      L S XS M XL XXL
      Blick Seamless Crop top Black
      18€ (45€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Blick Seamless Crop top Light Grey
      71
      XS L XL XXL M
      Blick Seamless Crop top Light Grey
      13€ (45€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Blick Seamless Biker Shorts Light Grey
      60
      XL L XXL
      Blick Seamless Biker Shorts Light Grey
      22€ (55€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Blick Strappy Sports Bra Black
      49
      XS L
      Blick Strappy Sports Bra Black
      20€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Blick Seamless Sports Bra Light Blue
      49
      XL L XS
      Blick Seamless Sports Bra Light Blue
      20€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Blick Twisted Sports Bra Black
      49
      XL L
      Blick Twisted Sports Bra Black
      20€ (39€)
      Blick Invisible Thong 3-pack Beige
      48
      XS
      Blick Invisible Thong 3-pack Beige
      13€ (25€)

      Muut ostivat myös

      Kierrätetyt materiaalit
      Blick Seamless Sports Bra Light Grey
      49
      L XS XL
      Blick Seamless Sports Bra Light Grey
      20€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Blick Seamless Crop top Black
      60
      L S XS M XL XXL
      Blick Seamless Crop top Black
      18€ (45€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Blick Seamless Crop top Light Grey
      71
      XS L XL XXL M
      Blick Seamless Crop top Light Grey
      13€ (45€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Blick Seamless Biker Shorts Light Grey
      60
      XL L XXL
      Blick Seamless Biker Shorts Light Grey
      22€ (55€)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom