Kuinka teen reklamaation?

Jos tuotteesi on viallinen tai rikkoutunut tuotantovirheen takia, haluamme tietysti auttaa sinua mahdollisimman nopeasti.

Kuluttajana sinun tulee tehdä valitus kohtuullisessa ajassa siitä, kun vika on havaittu.  Kuluttajansuojalain mukaan kohtuullinen aika on 2 kuukautta.

Jos haluat tehdä reklamaation, ota yhteyttä asiakaspalveluumme ja anna alla olevat tiedot:
     

- Sähköpostiosoite, joka rekisteröitiin tilauksen yhteydessä

- Tilausnumero

- Asiakkaan nimi

- Tuotteen nimi

- Liitä kuva


Asiakaspalvelumme ottaa sinuun yhteyttä niin pian kuin mahdollista.

Dynamic Seamless Sports Bra Black Wmn

35

Saumattomat urheiluliivit, joissa säädettävät olkaremmit. Keskivahva tuki.

Valittu väri: Musta
Saatavana näissä väreissä
Dynamic Seamless Sports Bra Black Wmn
Dynamic Seamless Sports Bra Graphite Melange
Valitse koko
S Muutama jäljellä varastossa! M
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Seuraa tuotesivun ohjeita
*Tämä on yleinen kokotaulukko kaikille seamless -tuotteille
*
Urheiluliivien opas




Seamless naisten koot (cm)
XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys  (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lantion alaosan ympärys (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Reidenympärys47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Mitta reiden sisäosasta maahan (E)76,57879,5818283
Rinnanympärys (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Käsivarren pituus (A)545657,5596061





Tiedämme, että jokaisen vartalo on ainutlaatuinen ja että ihmisillä on erilaisia näkemyksiä vaatteiden istuvuudesta.Tämä on naisten seamless-tuotteiden yleinen kokotaulukko. Koska istuvuus vaihtelee materiaalin mukaan on hyvä lukea kunkin tuotesivun erityissuositukset. Mikäli tuotteen kohdalla ei ole erityistä suositusta, voit käyttää ohjeena joko meidän kokotaulukkoamme tai valita normaalisti käyttämäsi koon, mutta siten, että se perustuu suurimpiin ottamiisi mittoihin.

Osta vastaava tuote
Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Verkkoyksityiskohdat

    Vaatteessa on verkkomateriaalista tehtyjä paneeleja tai muita yksityiskohtia. Verkkomateriaali eli mesh on rei'itettyä kangasta tai reikäneulosta, joka päästää ilman ja kehon tuottaman lämmön lävitseen. Materiaali tuntuu kevyeltä ja viileältä ja sopii täydellisesti hikisiin treeneihin.

    Keskivahva tuki

    Urheiluliiveissä on keskivahva tuki. Sopivat keskitehoiseen liikuntaan.

    Säädettävät olkaimet

    Vaatteessa on säädettävät olkaimet, joiden avulla voit säätää parhaan mahdollisen istuvuuden.

    Irrotettavat kupit

    Näissä rintaliiveissä on irrotettavat toppaukset, joten voit valita itsellesi sopivan vaihtoehdon. Voidaan irrottaa ennen pesua.

Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Verkkoyksityiskohdat

    Vaatteessa on verkkomateriaalista tehtyjä paneeleja tai muita yksityiskohtia. Verkkomateriaali eli mesh on rei'itettyä kangasta tai reikäneulosta, joka päästää ilman ja kehon tuottaman lämmön lävitseen. Materiaali tuntuu kevyeltä ja viileältä ja sopii täydellisesti hikisiin treeneihin.

    Keskivahva tuki

    Urheiluliiveissä on keskivahva tuki. Sopivat keskitehoiseen liikuntaan.

    Säädettävät olkaimet

    Vaatteessa on säädettävät olkaimet, joiden avulla voit säätää parhaan mahdollisen istuvuuden.

    Irrotettavat kupit

    Näissä rintaliiveissä on irrotettavat toppaukset, joten voit valita itsellesi sopivan vaihtoehdon. Voidaan irrottaa ennen pesua.

  • Kuvaus
  • Toimitus
  • Kuvan malli on 160 cm ja käyttää kokoa XS.

    Dynamic-mallisto on valmistettu uusinta seamless-tekniikkaa käyttäen ja mallistoon kuuluu toppi, cropattu paita, urheiluliivit ja treenitrikoot yksivärisinä, kauniilla ja käytännölisillä mesh-yksityiskohdilla varustettuina.

    - Mesh-yksityiskohdat lisäävät viilennystä
    - Säädettävät ristikkäiset olkaimet
    - Rinnassa hopeanvärinen ICIW-logo
    - Neljään suuntaan joustava materiaali takaa maksimaalisen mukavuuden
    - Irrotettavat toppaukset kupeissa
    - Pesuohjeet neulottuna resorin sisäpuolelle
    - Valmistettu minimaalisella hävikillä (saumattomien vaatteiden etu)
    - Keskivahva tuki

    Saatavilla useissa väreissä. Tutustu muihin Dynamic-malliston vaatteisiin saadaksesi yhtenäisen setin.
    Tekniset Tiedot
      Materiaali: 96% Polyamidi, 4% Elastaani
      Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
      Tuki: Keskivahva tuki
      Väri: Musta
      Tuotenro: 10250-001
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

      Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


    • Kuvaus

    • Dynamic-mallisto on valmistettu uusinta seamless-tekniikkaa käyttäen ja mallistoon kuuluu toppi, cropattu paita, urheiluliivit ja treenitrikoot yksivärisinä, kauniilla ja käytännölisillä mesh-yksityiskohdilla varustettuina.

      - Mesh-yksityiskohdat lisäävät viilennystä
      - Säädettävät ristikkäiset olkaimet
      - Rinnassa hopeanvärinen ICIW-logo
      - Neljään suuntaan joustava materiaali takaa maksimaalisen mukavuuden
      - Irrotettavat toppaukset kupeissa
      - Pesuohjeet neulottuna resorin sisäpuolelle
      - Valmistettu minimaalisella hävikillä (saumattomien vaatteiden etu)
      - Keskivahva tuki

      Saatavilla useissa väreissä. Tutustu muihin Dynamic-malliston vaatteisiin saadaksesi yhtenäisen setin.
      Tekniset Tiedot
        Materiaali: 96% Polyamidi, 4% Elastaani
        Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
        Tuki: Keskivahva tuki
        Väri: Musta
        Tuotenro: 10250-001
      • Toimitus

      • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

        Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

        Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


      ICIW-perhe näyttää upealta!

      Arvostelut

      Muut ostivat myös

      Dynamic Seamless Sports Bra Graphite Melange
      S
      Dynamic Seamless Sports Bra Graphite Melange
      35€
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      49
      S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      25€ (49€)
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      49
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      25€ (49€)
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Violet Wmn
      55
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Violet Wmn
      25€ (55€)
      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      M XL L S XS
      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      69€
      Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      49
      L
      Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      35€ (69€)
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Blue Wmn
      55
      L
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Blue Wmn
      25€ (55€)
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      55
      M L
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      25€ (55€)

      Muut ostivat myös

      Dynamic Seamless Sports Bra Graphite Melange
      S
      Dynamic Seamless Sports Bra Graphite Melange
      35€
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      49
      S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      25€ (49€)
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      49
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      25€ (49€)
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Violet Wmn
      55
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Violet Wmn
      25€ (55€)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America