&noscript=1" /> Define Seamless Sports Bra Black | Treenivaatteet | ICIW.fi
  • Ilmainen toimitus yli 50 € & 365 päivän palautusoikeus
  • Turvalliset maksutavat
  • Yli 70 000 arvostelua
  • Ilmastohyvitetyt toimitusvaihtoehdot

ICIW-perhe näyttää upealta!

Define Seamless Sports Bra Black

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

KESÄ-ALE
Koko-opas
Valitse kokoXSSML
Saatavana näissä väreissä
  • Kuvaus
  • Spaghetti Strap Seamless Sport Bran tavoin tässä tulee uusi malli hillityissä, mutta piristävissä väreissä! Define Seamless Sport -liiveissämme on yksinkertainen design tyylikkäillä yksityiskohdilla samalla, kun ne tarjoavat uskomatonta mukavuutta!

    Vedä nämä urheiluliivit yllesi etkä enää koskaan halua käyttää mitään muita liivejä. Liivit ovat valmistettu uusinta seamless-tekniikkaa käyttäen ja käyttämämme materiaali on neljään suuntaan joustavaa, mikä parantaa istuvuutta ja takaa optimaalisen liikkuvuuden treenin aikana. Materiaali on erittäin kestävää ja helppohoitoista, pitää värinsä useista pesuista huolimatta eikä nukkaannu. Lisäksi seamless-tuotteiden tuotannolla on pienempi vaikutus ympäristöön, koska kangasjäänteiden määrä on minimoitu ja näin ollen myös materiaalin tarve vähenee.

    Näissä urheiluliiveissä on leveä resori alareunassa ja niiden materiaali on joustavaa, mikä pitää ne paikallaan ja antaa niille hyvän istuvuuden. Tyylikkäinä yksityiskohtina kankaassa ovat ICIW-logo rinnassa ja selässä. Painijanselkä ja kaksinkertaiset olkaimet luovat tyylikkään ja miellyttävän muotoilun.

    - Hyvä hengittävyys
    - 92 % nailonia, 8 % spandexia
    - ICIW-logo rinnassa ja selässä
    - Kupeissa irrotettava toppaus
    - Kevyt tuki

    Saatavilla useissa väreissä. Yhdistä liiveihin treenitrikoot ja yläosa samasta mallistosta luodaksesi täydellisen asun.

    Kuvan malli on 163 cm pitkä ja käyttää kokoa S.

  • Tekniset Tiedot
    • Materiaali: 92% Nylon, 8% Spandex
      Pesuohjeet: Pese enintään 40°C:ssa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
      Tuki: Kevyt tuki
      Väri: Musta
      Tuotenro: 10496-001
    • Toimitus
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät alv:in. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.
    • Tarvitsetko apua?
    • FAQ
      Tietoa meistä
      Ota yhteyttä

    Osta tyyli

    KESÄ-ALE
    Define Adjustable Sports Bra Black
    20
    L M S XS
    Define Adjustable Sports Bra Black
    31.20€ (39€)
    KESÄ-ALE
    Define Cropped 1/4 Zip Black
    30
    L M S
    Define Cropped 1/4 Zip Black
    31.50€ (45€)
    KESÄ-ALE
    Define Seamless Bikers Black Wmn
    20
    XS
    Define Seamless Bikers Black Wmn
    39.20€ (49€)
    KESÄ-ALE
    Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
    60
    L
    Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
    15.60€ (39€)
    KESÄ-ALE
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    70
    L
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    11.70€ (39€)
    KESÄ-ALE
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    20
    L M S XS
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    31.20€ (39€)
    Define Seamless Pocket Tights Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless Pocket Tights Black
    55.20€ (69€)
    KESÄ-ALE
    Define Seamless Tights Black Wmn
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    47.20€ (59€)

    ICIW-perhe näyttää upealta!

    Arvostelut

    Myydyimmät

    Uutta!
    KESÄ-ALE
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dk Sand Wmn
    20
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dk Sand Wmn
    44€ (55€)
    Uutta!
    KESÄ-ALE
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    30
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    48.30€ (69€)
    KESÄ-ALE
    Define Cropped 1/4 Zip Black
    30
    L M S
    Define Cropped 1/4 Zip Black
    31.50€ (45€)
    KESÄ-ALE
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable White
    25
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable White
    33.75€ (45€)

    Muut ostivat myös

    KESÄ-ALE
    Define Seamless Tights Black Wmn
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    47.20€ (59€)
    KESÄ-ALE
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    47.20€ (59€)
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    25
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    26.25€ (35€)
    KESÄ-ALE
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    30
    S XS
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    24.50€ (35€)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America