&noscript=1" /> Define Seamless Sports Bra Black | Treenivaatteet | ICIW.fi
  • Ilmainen toimitus yli 50 € & 365 päivän palautusoikeus
  • Turvalliset maksutavat
  • Yli 130 000 arvostelua
  • 100% ilmastokompensoitu

ICIW-perhe näyttää upealta!

Define Seamless Sports Bra Black

Saumattomat urheiluliivit, joissa kevyt tuki.

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Koko-opas
35
Valitse koko
XS S M L XL
Saatavana näissä väreissä
  • Kuvaus
  • Spaghetti Strap Seamless Sport Bran tavoin tässä tulee uusi malli hillityissä, mutta piristävissä väreissä! Define Seamless Sport -liiveissämme on yksinkertainen design tyylikkäillä yksityiskohdilla samalla, kun ne tarjoavat uskomatonta mukavuutta!

    Vedä nämä urheiluliivit yllesi etkä enää koskaan halua käyttää mitään muita liivejä. Liivit ovat valmistettu uusinta seamless-tekniikkaa käyttäen ja käyttämämme materiaali on neljään suuntaan joustavaa, mikä parantaa istuvuutta ja takaa optimaalisen liikkuvuuden treenin aikana. Materiaali on erittäin kestävää ja helppohoitoista, pitää värinsä useista pesuista huolimatta eikä nukkaannu. Lisäksi seamless-tuotteiden tuotannolla on pienempi vaikutus ympäristöön, koska kangasjäänteiden määrä on minimoitu ja näin ollen myös materiaalin tarve vähenee.

    Näissä urheiluliiveissä on leveä resori alareunassa ja niiden materiaali on joustavaa, mikä pitää ne paikallaan ja antaa niille hyvän istuvuuden. Tyylikkäinä yksityiskohtina kankaassa ovat ICIW-logo rinnassa ja selässä. Painijanselkä ja kaksinkertaiset olkaimet luovat tyylikkään ja miellyttävän muotoilun.

    - Hyvä hengittävyys
    - 92 % nailonia, 8 % spandexia
    - ICIW-logo rinnassa ja selässä
    - Kupeissa irrotettava toppaus
    - Kevyt tuki

    Saatavilla useissa väreissä. Yhdistä liiveihin treenitrikoot ja yläosa samasta mallistosta luodaksesi täydellisen asun.

    Kuvan malli on 163 cm pitkä ja käyttää kokoa S.

  • Tekniset Tiedot
    • Materiaali: 92% Nylon, 8% Spandex
      Pesuohjeet: Pese enintään 40°C:ssa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
      Tuki: Kevyt tuki
      Väri: Musta
      Tuotenro: 10496-001
    • Toimitus
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät alv:in. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.
    • Tarvitsetko apua?
    • FAQ
      Tietoa meistä
      Ota yhteyttä

    Osta tyyli

    Define Adjustable Sports Bra Black
    L M S XS
    Define Adjustable Sports Bra Black
    39€
    Define Cropped 1/4 Zip Black
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip Black
    45€
    Define Seamless Bikers Black Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Bikers Black Wmn
    49€
    Uutta!
    Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
    39€
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    L
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    39€
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    39€
    Define Seamless Pocket Tights Black
    L M S XS
    Define Seamless Pocket Tights Black
    69€
    Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    59€

    ICIW-perhe näyttää upealta!

    Arvostelut

    Myydyimmät

    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Desert Sand
    L M S XL XS
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Desert Sand
    45€
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve White
    L M S XS
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve White
    45€
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Blue Wmn
    L M S
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Blue Wmn
    55€
    Define Seamless Cropped T-shirt Sage Melange Wmn
    L M XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Sage Melange Wmn
    39€

    Muut ostivat myös

    Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    59€
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    59€
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    L S XL XS M
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    35€
    Define Seamless Sports Bra White
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra White
    35€

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America