Kuinka teen reklamaation?

Jos tuotteesi on viallinen tai rikkoutunut tuotantovirheen takia, haluamme tietysti auttaa sinua mahdollisimman nopeasti.

Kuluttajana sinun tulee tehdä valitus kohtuullisessa ajassa siitä, kun vika on havaittu.  Kuluttajansuojalain mukaan kohtuullinen aika on 2 kuukautta.

Jos haluat tehdä reklamaation, ota yhteyttä asiakaspalveluumme ja anna alla olevat tiedot:
     

- Sähköpostiosoite, joka rekisteröitiin tilauksen yhteydessä

- Tilausnumero

- Asiakkaan nimi

- Tuotteen nimi

- Liitä kuva


Asiakaspalvelumme ottaa sinuun yhteyttä niin pian kuin mahdollista.

Ribbed Define Seamless Tights Pale Blue

69

Treenitrikoot saumatonta ribbimateriaalia. Korkea vyötärö. Kokopitkät.

Valittu väri: Vaaleansininen
Saatavana näissä väreissä
Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
Ribbed Define Seamless Tights Bright Orange
Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn
Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
Ribbed Define Seamless Tights Pale Blue
Ribbed Define Seamless Tights Spring Green
Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
Ribbed Define Seamless Tights Wmn Jungle Green
Valitse koko
XS S M L XL XXL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Seuraa tuotesivun ohjeita
*Tämä on yleinen kokotaulukko kaikille seamless -tuotteille
*
Urheiluliivien opas




Seamless naisten koot (cm)
XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys  (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lantion alaosan ympärys (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Reidenympärys47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Mitta reiden sisäosasta maahan (E)76,57879,5818283
Rinnanympärys (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Käsivarren pituus (A)545657,5596061





Tiedämme, että jokaisen vartalo on ainutlaatuinen ja että ihmisillä on erilaisia näkemyksiä vaatteiden istuvuudesta.Tämä on naisten seamless-tuotteiden yleinen kokotaulukko. Koska istuvuus vaihtelee materiaalin mukaan on hyvä lukea kunkin tuotesivun erityissuositukset. Mikäli tuotteen kohdalla ei ole erityistä suositusta, voit käyttää ohjeena joko meidän kokotaulukkoamme tai valita normaalisti käyttämäsi koon, mutta siten, että se perustuu suurimpiin ottamiisi mittoihin.

Osta vastaava tuote
Ribbed Define Seamless Sports Bra Pale Blue
XS M XL XXL L S
Ribbed Define Seamless Sports Bra Pale Blue
35€
Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Sweattech

    Itse kehittämämme Sweattech™-koostumus on suunniteltu siirtämään kosteus ja hiki pois keholta kankaan pinnalle, josta se haihtuu. Näin säilytät kuivan ja mukavan tunteen harjoituksesi ajan.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Sweattech

    Itse kehittämämme Sweattech™-koostumus on suunniteltu siirtämään kosteus ja hiki pois keholta kankaan pinnalle, josta se haihtuu. Näin säilytät kuivan ja mukavan tunteen harjoituksesi ajan.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

  • Kuvaus
  • Toimitus
  • Kuvan malli on 173 cm pitkä ja käyttää kokoa S.

    Sinä pyysit, me toimitimme. Suosituin mallistomme, Define Seamless, on nyt täällä joustinneuleversiona. Saumaton materiaali on pehmeää, joustavaa ja taipuisaa, minkä ansiosta vaatteiden joustavuus ja istuvuus ovat erinomaiset. Trikoot, urheiluliivit ja topit useissa trendikkäissä väreissä tekevät Define Seamless -treenivaatemallistosta sopivan monenlaiseen harjoitteluun.

    - Neljään suuntaan joustava materiaali ja uusin saumaton valmistustekniikka parantavat liikkuvuutta harjoittelun aikana
    - Joustava ja kestävä materiaali
    - ICIW-logo edessä
    - SWEATTECH™
    - Korkea vyötärö takaa täydellisen istuvuuden
    - Täyspitkä malli
    - 92 % Kierrätettyä Nailonia, 8 % elastaania

    Tekniset Tiedot
      Väri: Vaaleansininen
      Tuotenro: 13076-183
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

      Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


    • Kuvaus

    • Sinä pyysit, me toimitimme. Suosituin mallistomme, Define Seamless, on nyt täällä joustinneuleversiona. Saumaton materiaali on pehmeää, joustavaa ja taipuisaa, minkä ansiosta vaatteiden joustavuus ja istuvuus ovat erinomaiset. Trikoot, urheiluliivit ja topit useissa trendikkäissä väreissä tekevät Define Seamless -treenivaatemallistosta sopivan monenlaiseen harjoitteluun.

      - Neljään suuntaan joustava materiaali ja uusin saumaton valmistustekniikka parantavat liikkuvuutta harjoittelun aikana
      - Joustava ja kestävä materiaali
      - ICIW-logo edessä
      - SWEATTECH™
      - Korkea vyötärö takaa täydellisen istuvuuden
      - Täyspitkä malli
      - 92 % Kierrätettyä Nailonia, 8 % elastaania

      Tekniset Tiedot
        Väri: Vaaleansininen
        Tuotenro: 13076-183
      • Toimitus

      • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

        Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

        Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


      ICIW-perhe näyttää upealta!

      Arvostelut

      Osta tyyli

      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Wmn Pale Blue
      L S XS M XL XXL
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Wmn Pale Blue
      55€
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Pale Blue
      XS M XL XXL L S
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Pale Blue
      35€
      Ribbed Define Seamless Tights Pale Blue
      XL XXL L S XS M
      Ribbed Define Seamless Tights Pale Blue
      69€

      Osta tyyli

      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Wmn Pale Blue
      L S XS M XL XXL
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Wmn Pale Blue
      55€
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Pale Blue
      XS M XL XXL L S
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Pale Blue
      35€
      Ribbed Define Seamless Tights Pale Blue
      XL XXL L S XS M
      Ribbed Define Seamless Tights Pale Blue
      69€

      Muut ostivat myös

      Ribbed Define Seamless Sports Bra Pale Blue
      XS M XL XXL L S
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Pale Blue
      35€
      Define Seamless Tights Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      59€
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      XS M XL L S
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      69€
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      49€
      Define Seamless Sports Bra White
      S XS L XL
      Define Seamless Sports Bra White
      35€
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      59€
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      35€
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      55€

      Muut ostivat myös

      Ribbed Define Seamless Sports Bra Pale Blue
      XS M XL XXL L S
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Pale Blue
      35€
      Define Seamless Tights Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      59€
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      XS M XL L S
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      69€
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      49€

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom