Kuinka teen reklamaation?

Jos tuotteesi on viallinen tai rikkoutunut tuotantovirheen takia, haluamme tietysti auttaa sinua mahdollisimman nopeasti.

Kuluttajana sinun tulee tehdä valitus kohtuullisessa ajassa siitä, kun vika on havaittu.  Kuluttajansuojalain mukaan kohtuullinen aika on 2 kuukautta.

Jos haluat tehdä reklamaation, ota yhteyttä asiakaspalveluumme ja anna alla olevat tiedot:
     

- Sähköpostiosoite, joka rekisteröitiin tilauksen yhteydessä

- Tilausnumero

- Asiakkaan nimi

- Tuotteen nimi

- Liitä kuva


Asiakaspalvelumme ottaa sinuun yhteyttä niin pian kuin mahdollista.

Nombre Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange

Saumattomat treenitrikoot. Korkea vyötärö.

Valittu väri: Vaaleanharmaa
Saatavana näissä väreissä
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Seuraa tuotesivun ohjeita
*Tämä on yleinen kokotaulukko kaikille seamless -tuotteille
*
Urheiluliivien opas




Seamless naisten koot (cm)
XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys  (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lantion alaosan ympärys (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Reidenympärys47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Mitta reiden sisäosasta maahan (E)76,57879,5818283
Rinnanympärys (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Käsivarren pituus (A)545657,5596061





Tiedämme, että jokaisen vartalo on ainutlaatuinen ja että ihmisillä on erilaisia näkemyksiä vaatteiden istuvuudesta.Tämä on naisten seamless-tuotteiden yleinen kokotaulukko. Koska istuvuus vaihtelee materiaalin mukaan on hyvä lukea kunkin tuotesivun erityissuositukset. Mikäli tuotteen kohdalla ei ole erityistä suositusta, voit käyttää ohjeena joko meidän kokotaulukkoamme tai valita normaalisti käyttämäsi koon, mutta siten, että se perustuu suurimpiin ottamiisi mittoihin.

Osta vastaava tuote
Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
M XS S
Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
45€
Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Sweattech

    Itse kehittämämme Sweattech™-koostumus on suunniteltu siirtämään kosteus ja hiki pois keholta kankaan pinnalle, josta se haihtuu. Näin säilytät kuivan ja mukavan tunteen harjoituksesi ajan.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Sweattech

    Itse kehittämämme Sweattech™-koostumus on suunniteltu siirtämään kosteus ja hiki pois keholta kankaan pinnalle, josta se haihtuu. Näin säilytät kuivan ja mukavan tunteen harjoituksesi ajan.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

  • Kuvaus
  • Toimitus
  • Kuvan malli on 173 cm pitkä ja käyttää kokoa S.

    Nombre-mallisto on valmistettu tuoreinta teknologiaa käyttäen, ja 4-suuntaisen venymisen ansiosta materiaali on uskomattoman joustavaa. Se puolestaan takaa sinulle parhaan mahdollisen treenin. Kestävä materiaali säilyttää värinsä pesukerrasta toiseen nyppyyntymättä. Vaatteessa on mahdollisimman vähän saumoja ja hyvä istuvuus, joten se auttaa sinua parantamaan suoritustasi harjoituksen aikana. 360 asteen joustavuuden ja kevyen materiaalin ansiosta trikoot sopivat erinomaisesti joustavuutta vaativiin harjoituksiin.

    Jos rakastat Ombre-mallistoamme tulet ihastumaan myös Nombre-mallistoon. Materiaali on nimittäin sama, mutta tuotteet ovat valmistettu yksivärisestä kangkaasta.

    - SWEATTECH™ teknologia
    - Edessä ICIW-heijastinlogo
    - 4-suuntainen jousto
    - Edessä imartelevia neulosyksityiskohtia
    - 48 % polyamidia 45 % polyesteria 7 % elastaania
    - Korkea vyötärö
    - 7/8 pituus

    Tekniset Tiedot
      Materiaali: 48% Polyamidi, 45% Polyesteri, 7% Elastaani
      Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
      Väri: Vaaleanharmaa
      Tuotenro: 11856-069
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

      Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


    • Kuvaus

    • Nombre-mallisto on valmistettu tuoreinta teknologiaa käyttäen, ja 4-suuntaisen venymisen ansiosta materiaali on uskomattoman joustavaa. Se puolestaan takaa sinulle parhaan mahdollisen treenin. Kestävä materiaali säilyttää värinsä pesukerrasta toiseen nyppyyntymättä. Vaatteessa on mahdollisimman vähän saumoja ja hyvä istuvuus, joten se auttaa sinua parantamaan suoritustasi harjoituksen aikana. 360 asteen joustavuuden ja kevyen materiaalin ansiosta trikoot sopivat erinomaisesti joustavuutta vaativiin harjoituksiin.

      Jos rakastat Ombre-mallistoamme tulet ihastumaan myös Nombre-mallistoon. Materiaali on nimittäin sama, mutta tuotteet ovat valmistettu yksivärisestä kangkaasta.

      - SWEATTECH™ teknologia
      - Edessä ICIW-heijastinlogo
      - 4-suuntainen jousto
      - Edessä imartelevia neulosyksityiskohtia
      - 48 % polyamidia 45 % polyesteria 7 % elastaania
      - Korkea vyötärö
      - 7/8 pituus

      Tekniset Tiedot
        Materiaali: 48% Polyamidi, 45% Polyesteri, 7% Elastaani
        Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
        Väri: Vaaleanharmaa
        Tuotenro: 11856-069
      • Toimitus

      • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

        Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

        Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


      ICIW-perhe näyttää upealta!

      Arvostelut

      Osta tyyli

      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      M L
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      49€
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      M XS S
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      45€
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Lt Grey Melange
      L
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Lt Grey Melange
      45€

      Osta tyyli

      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      M L
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      49€
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      M XS S
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      45€
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Lt Grey Melange
      L
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Lt Grey Melange
      45€

      Muut ostivat myös

      Nombre Seamless T-shirt Wmn Lt Grey Melange
      L
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Lt Grey Melange
      45€
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      M XS S
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      45€
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      M L
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      49€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      55€
      Classic High Waist Tights Black Wmn
      M XL XXL L S XS
      Classic High Waist Tights Black Wmn
      69€
      Classic Pocket Biker Shorts Black Wmn
      L S XS M XL
      Classic Pocket Biker Shorts Black Wmn
      59€
      Scrunch V-shape Shorts Black Wmn
      XL L
      Scrunch V-shape Shorts Black Wmn
      49€
      Scrunch Pocket Biker Shorts Black Wmn
      M XL L S XS
      Scrunch Pocket Biker Shorts Black Wmn
      55€

      Muut ostivat myös

      Nombre Seamless T-shirt Wmn Lt Grey Melange
      L
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Lt Grey Melange
      45€
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      M XS S
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      45€
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      M L
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      49€
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      55€

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom