Kuinka teen reklamaation?

Jos tuotteesi on viallinen tai rikkoutunut tuotantovirheen takia, haluamme tietysti auttaa sinua mahdollisimman nopeasti.

Kuluttajana sinun tulee tehdä valitus kohtuullisessa ajassa siitä, kun vika on havaittu.  Kuluttajansuojalain mukaan kohtuullinen aika on 2 kuukautta.

Jos haluat tehdä reklamaation, ota yhteyttä asiakaspalveluumme ja anna alla olevat tiedot:
     

- Sähköpostiosoite, joka rekisteröitiin tilauksen yhteydessä

- Tilausnumero

- Asiakkaan nimi

- Tuotteen nimi

- Liitä kuva


Asiakaspalvelumme ottaa sinuun yhteyttä niin pian kuin mahdollista.

Divine Seamless Tights Mystic Blue

Saumattomat treenitrikoot, joissa korkea vyötärö. Kokopitkät.

Valittu väri: Tummansininen
Saatavana näissä väreissä
Divine Seamless Tights Black
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Seuraa tuotesivun ohjeita
*Tämä on yleinen kokotaulukko kaikille seamless -tuotteille
*
Urheiluliivien opas




Seamless naisten koot (cm)
XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys  (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lantion alaosan ympärys (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Reidenympärys47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Mitta reiden sisäosasta maahan (E)76,57879,5818283
Rinnanympärys (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Käsivarren pituus (A)545657,5596061





Tiedämme, että jokaisen vartalo on ainutlaatuinen ja että ihmisillä on erilaisia näkemyksiä vaatteiden istuvuudesta.Tämä on naisten seamless-tuotteiden yleinen kokotaulukko. Koska istuvuus vaihtelee materiaalin mukaan on hyvä lukea kunkin tuotesivun erityissuositukset. Mikäli tuotteen kohdalla ei ole erityistä suositusta, voit käyttää ohjeena joko meidän kokotaulukkoamme tai valita normaalisti käyttämäsi koon, mutta siten, että se perustuu suurimpiin ottamiisi mittoihin.

Osta vastaava tuote
Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
XS
Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
39€
Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Sweattech

    Itse kehittämämme Sweattech™-koostumus on suunniteltu siirtämään kosteus ja hiki pois keholta kankaan pinnalle, josta se haihtuu. Näin säilytät kuivan ja mukavan tunteen harjoituksesi ajan.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Sweattech

    Itse kehittämämme Sweattech™-koostumus on suunniteltu siirtämään kosteus ja hiki pois keholta kankaan pinnalle, josta se haihtuu. Näin säilytät kuivan ja mukavan tunteen harjoituksesi ajan.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

  • Kuvaus
  • Toimitus
  • Kuvan malli on 170 cm pitkä ja käyttää kokoa S.

    Tunne olosi taivaalliseksi. Tämä mallisto sopii kaikkiin tilanteisiin, korkean tehon harjoituksista rentoon kävelyyn. Sekä urheiluliivit että leggingsit muotoilevat ja imartelevat kurvejasi antaen samalla loistavan tuen päivittäisiin rutiineihisi.

    - SWEATTECH™ teknologia
    - ICIW-heijastinlogo
    - 4-suuntainen jousto
    - 48 % polyamidia 45 % polyesteria 7 % elastaania
    - Kokopitkät
    - Korkea vyötärö

    Tekniset Tiedot
      Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
      Tuotenro: 11124-165
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

      Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


    • Kuvaus

    • Tunne olosi taivaalliseksi. Tämä mallisto sopii kaikkiin tilanteisiin, korkean tehon harjoituksista rentoon kävelyyn. Sekä urheiluliivit että leggingsit muotoilevat ja imartelevat kurvejasi antaen samalla loistavan tuen päivittäisiin rutiineihisi.

      - SWEATTECH™ teknologia
      - ICIW-heijastinlogo
      - 4-suuntainen jousto
      - 48 % polyamidia 45 % polyesteria 7 % elastaania
      - Kokopitkät
      - Korkea vyötärö

      Tekniset Tiedot
        Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
        Tuotenro: 11124-165
      • Toimitus

      • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

        Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

        Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


      ICIW-perhe näyttää upealta!

      Arvostelut

      Osta tyyli

      Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
      XS
      Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
      39€

      Osta tyyli

      Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
      XS
      Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
      39€

      Muut ostivat myös

      Divine Seamless Tights Black
      XS
      Divine Seamless Tights Black
      69€
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      41
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      29€ (49€)
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      36
      L S XS M XL
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      25€ (39€)
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      69€
      Define Seamless Pocket Tights Black
      XS M XL L S
      Define Seamless Pocket Tights Black
      69€
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      59€
      Define Cropped 1/4 Zip White
      44
      M XL L S XS
      Define Cropped 1/4 Zip White
      25€ (45€)
      Scrunch Tights Anthracite Wmn
      35
      M XL L S XS
      Scrunch Tights Anthracite Wmn
      45€ (69€)

      Muut ostivat myös

      Divine Seamless Tights Black
      XS
      Divine Seamless Tights Black
      69€
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      41
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      29€ (49€)
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      36
      L S XS M XL
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      25€ (39€)
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      69€

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom