Kuinka teen reklamaation?

Jos tuotteesi on viallinen tai rikkoutunut tuotantovirheen takia, haluamme tietysti auttaa sinua mahdollisimman nopeasti.

Kuluttajana sinun tulee tehdä valitus kohtuullisessa ajassa siitä, kun vika on havaittu.  Kuluttajansuojalain mukaan kohtuullinen aika on 2 kuukautta.

Jos haluat tehdä reklamaation, ota yhteyttä asiakaspalveluumme ja anna alla olevat tiedot:
     

- Sähköpostiosoite, joka rekisteröitiin tilauksen yhteydessä

- Tilausnumero

- Asiakkaan nimi

- Tuotteen nimi

- Liitä kuva


Asiakaspalvelumme ottaa sinuun yhteyttä niin pian kuin mahdollista.

Summer Sale

Define Seamless Tie Dye Tights Grey

69 / 55

Saumattomat leggingsit, joissa on uniikki solmuvärjätty kuviointi. Täyspitkät ja korkea vyötärö.

Valittu väri: Vaaleanharmaa
Saatavana näissä väreissä
Define Seamless Tie Dye Tights Grey
Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
Valitse koko
XS S M L XL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Seuraa tuotesivun ohjeita
*Tämä on yleinen kokotaulukko kaikille seamless -tuotteille
*
Urheiluliivien opas




Seamless naisten koot (cm)
XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys  (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lantion alaosan ympärys (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Reidenympärys47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Mitta reiden sisäosasta maahan (E)76,57879,5818283
Rinnanympärys (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Käsivarren pituus (A)545657,5596061





Tiedämme, että jokaisen vartalo on ainutlaatuinen ja että ihmisillä on erilaisia näkemyksiä vaatteiden istuvuudesta.Tämä on naisten seamless-tuotteiden yleinen kokotaulukko. Koska istuvuus vaihtelee materiaalin mukaan on hyvä lukea kunkin tuotesivun erityissuositukset. Mikäli tuotteen kohdalla ei ole erityistä suositusta, voit käyttää ohjeena joko meidän kokotaulukkoamme tai valita normaalisti käyttämäsi koon, mutta siten, että se perustuu suurimpiin ottamiisi mittoihin.

Osta vastaava tuote
Uutta!
Kierrätetyt materiaalit
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
31
S XS M XL L
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
27€ (39€)
Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Erittäin hengittävä

    Tämä vaate on erittäin hengittävä, joten voit tuntea olosi kuivaksi ja viileäksi kovimmankin treenin aikana.

    Kierrätetyt materiaalit

    Vaate on osittain tai kokonaan valmistettu kierrätetyistä materiaaleista, katso lisätietoja teknisistä tiedoista. Käyttämällä kierrätettyjä materiaaleja hyödynnämme jo kierrossa olevia resursseja. Osana ilmastostrategiaamme pyrimme siihen, että 80 % kaikista tuotteissamme käytetyistä materiaaleista on kierrätettyä vuoteen 2025 mennessä.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Erittäin hengittävä

    Tämä vaate on erittäin hengittävä, joten voit tuntea olosi kuivaksi ja viileäksi kovimmankin treenin aikana.

    Kierrätetyt materiaalit

    Vaate on osittain tai kokonaan valmistettu kierrätetyistä materiaaleista, katso lisätietoja teknisistä tiedoista. Käyttämällä kierrätettyjä materiaaleja hyödynnämme jo kierrossa olevia resursseja. Osana ilmastostrategiaamme pyrimme siihen, että 80 % kaikista tuotteissamme käytetyistä materiaaleista on kierrätettyä vuoteen 2025 mennessä.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

  • Kuvaus
  • Toimitus
  • Kuvan malli on 176 cm pitkä ja käyttää kokoa S.

    Define Seamless on suosituimpia mallistojamme, eikä ihme. Saumaton materiaali on pehmeää, joustavaa ja taipuisaa, minkä ansiosta vaatteiden joustavuus ja istuvuus ovat erinomaiset. Define Seamless -treenivaatemalliston trendikkään väriset legginssit, urheiluliivit ja topit soveltuvat ihanteellisesti monenlaiseen harjoitteluun.

    Define Seamless Trikoiden kankaassa, sekä muissa mallistoon kuuluvissa vaatteissa, on neulottuja yksityiskohtia jotka korostavat trikoissa käytettyä väriä ja kuosia. Trikoissa on ICIW-logo vasemmalla lantiolla sekä hienovarainen ICIW-logo oikean lahkeen alaosassa. Korkea vyötärö antaa trikoille täydellisen istuvuuden.

    - 92% Kierrätettyä Nailon, 8% Elastaani
    - Hyvä hengittävyys
    - Korkea vyötärö
    - ICIW-logo lantiolla ja oikeassa lahkeessa

    Yhdistä samaan mallistoon kuuluvaan yläosaan ja urheiluliiveihin luodaksesi täydellisen asun.

    Tekniset Tiedot
      Kierrätetyt materiaalit: Joo
      Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
      Väri: Vaaleanharmaa
      Tuotenro: 13024-008
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

      Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


    • Kuvaus

    • Define Seamless on suosituimpia mallistojamme, eikä ihme. Saumaton materiaali on pehmeää, joustavaa ja taipuisaa, minkä ansiosta vaatteiden joustavuus ja istuvuus ovat erinomaiset. Define Seamless -treenivaatemalliston trendikkään väriset legginssit, urheiluliivit ja topit soveltuvat ihanteellisesti monenlaiseen harjoitteluun.

      Define Seamless Trikoiden kankaassa, sekä muissa mallistoon kuuluvissa vaatteissa, on neulottuja yksityiskohtia jotka korostavat trikoissa käytettyä väriä ja kuosia. Trikoissa on ICIW-logo vasemmalla lantiolla sekä hienovarainen ICIW-logo oikean lahkeen alaosassa. Korkea vyötärö antaa trikoille täydellisen istuvuuden.

      - 92% Kierrätettyä Nailon, 8% Elastaani
      - Hyvä hengittävyys
      - Korkea vyötärö
      - ICIW-logo lantiolla ja oikeassa lahkeessa

      Yhdistä samaan mallistoon kuuluvaan yläosaan ja urheiluliiveihin luodaksesi täydellisen asun.

      Tekniset Tiedot
        Kierrätetyt materiaalit: Joo
        Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
        Väri: Vaaleanharmaa
        Tuotenro: 13024-008
      • Toimitus

      • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

        Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

        Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


      ICIW-perhe näyttää upealta!

      Arvostelut

      Osta tyyli

      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      51
      L S M XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      22€ (45€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      71
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      13€ (45€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      51
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      22€ (45€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      71
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      13€ (45€)
      Uutta!
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Black
      20
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Black
      39€ (49€)
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      31
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      34€ (49€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      41
      M
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      29€ (49€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      26
      XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      29€ (39€)
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      31
      S XS M XL L
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      27€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      41
      S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      23€ (39€)
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      20
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      55€ (69€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      41
      XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      41€ (69€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      41
      L XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      41€ (69€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      25
      L S M XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      52€ (69€)

      Osta tyyli

      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      51
      L S M XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      22€ (45€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      71
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      13€ (45€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      51
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      22€ (45€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      71
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      13€ (45€)
      Uutta!
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Black
      20
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Black
      39€ (49€)
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      31
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      34€ (49€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      41
      M
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      29€ (49€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      26
      XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      29€ (39€)
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      31
      S XS M XL L
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      27€ (39€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      41
      S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      23€ (39€)
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      20
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      55€ (69€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      41
      XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      41€ (69€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      41
      L XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      41€ (69€)
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      25
      L S M XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      52€ (69€)

      Muut ostivat myös

      Define Seamless Tights Black Wmn
      36
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      38€ (59€)
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      31
      S XS M XL L
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      27€ (39€)
      Define Seamless Sports Bra Black
      29
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      25€ (35€)
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      41
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      41€ (69€)
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      59
      S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      20€ (49€)
      Define Seamless Sports Bra White
      40
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra White
      21€ (35€)
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      41
      L S XS M XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      35€ (59€)
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      31
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      34€ (49€)

      Muut ostivat myös

      Define Seamless Tights Black Wmn
      36
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      38€ (59€)
      Uutta!
      Kierrätetyt materiaalit
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      31
      S XS M XL L
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      27€ (39€)
      Define Seamless Sports Bra Black
      29
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      25€ (35€)
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      41
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      41€ (69€)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom