Kuinka teen reklamaation?

Jos tuotteesi on viallinen tai rikkoutunut tuotantovirheen takia, haluamme tietysti auttaa sinua mahdollisimman nopeasti.

Kuluttajana sinun tulee tehdä valitus kohtuullisessa ajassa siitä, kun vika on havaittu.  Kuluttajansuojalain mukaan kohtuullinen aika on 2 kuukautta.

Jos haluat tehdä reklamaation, ota yhteyttä asiakaspalveluumme ja anna alla olevat tiedot:
     

- Sähköpostiosoite, joka rekisteröitiin tilauksen yhteydessä

- Tilausnumero

- Asiakkaan nimi

- Tuotteen nimi

- Liitä kuva


Asiakaspalvelumme ottaa sinuun yhteyttä niin pian kuin mahdollista.

Define Seamless LS Shoulder Top Black

45

Erittäin lyhyt pitkähihainen collegepaita.

Valittu väri: Musta
Saatavana näissä väreissä
Define Seamless LS Shoulder Top Black
Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
Valitse koko
XS S M L
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Seuraa tuotesivun ohjeita
*Tämä on yleinen kokotaulukko kaikille seamless -tuotteille
*
Urheiluliivien opas




Seamless naisten koot (cm)
XSSMLXLXXL
Vyötärönympärys  (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lantion alaosan ympärys (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Reidenympärys47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Mitta reiden sisäosasta maahan (E)76,57879,5818283
Rinnanympärys (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Käsivarren pituus (A)545657,5596061





Tiedämme, että jokaisen vartalo on ainutlaatuinen ja että ihmisillä on erilaisia näkemyksiä vaatteiden istuvuudesta.Tämä on naisten seamless-tuotteiden yleinen kokotaulukko. Koska istuvuus vaihtelee materiaalin mukaan on hyvä lukea kunkin tuotesivun erityissuositukset. Mikäli tuotteen kohdalla ei ole erityistä suositusta, voit käyttää ohjeena joko meidän kokotaulukkoamme tai valita normaalisti käyttämäsi koon, mutta siten, että se perustuu suurimpiin ottamiisi mittoihin.

Osta vastaava tuote
Recycled
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
L S M XS
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
39€
Recycled
Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
M XS L S
Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
69€
Recycled
Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
M XS L S
Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
45€
Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Erittäin hengittävä

    Tämä vaate on erittäin hengittävä, joten voit tuntea olosi kuivaksi ja viileäksi kovimmankin treenin aikana.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

Tekniset yksityiskohdat
  • Seamless

    Termillä seamless (saumaton) viitataan tuotannossa käytettyyn neulontamenetelmään. Toisin kuin leikkaamalla ja ompelemalla valmistetut vaatteet, seamless-tekniikalla valmistetut vaatteet neulotaan koneella suoraan muotoonsa. Ne viimeistellään leikkaamalla osia vaatteesta hihojen ja aukkojen luomiseksi ja ompelemalla ne sitten kokoon. Tämä tarkoittaa, että valmiissa seamless-vaatteessa voi olla saumoja, mutta niitä on huomattavasti vähemmän kuin vaatteessa, joka on valmistettu perinteiseen tapaan leikkaamalla ja ompelemalla.

    Seamless-neulontatekniikka on kehittynyt valtavasti viimeisten 5‒10 vuoden aikana, ja nykyään se mahdollistaa useita erilaisia teknisiä ja suorituskykyä parantavia tekijöitä. Tällaisia ovat esimerkiksi kompressio, ilmanvaihto, joustavuus, vähentynyt hankaus ja vapaus epämukavista saumoista. Designin ja teknisten elementtien lisäksi seamless-teknologia tuottaa myös vähemmän kangasjätettä, sillä sen sijaan, että vaatteen osat leikattaisiin isommasta kankaasta, seamless-vaatteet neulotaan suoraan lopullista tarkoitustaan varten.

    Muuttamalla lankaa, langan koostumusta tai käsittelytapaa voidaan saavuttaa loputtomasti erilaisia jouston, tunnun, designin ja istuvuuden yhdistelmiä.

    Erittäin hengittävä

    Tämä vaate on erittäin hengittävä, joten voit tuntea olosi kuivaksi ja viileäksi kovimmankin treenin aikana.

    Neljään suuntaan venyvä

    Materiaali venyy sekä pysty- että vaakasuunnassa, mikä antaa hämmästyttävän joustavuuden ja elastisuuden. Se mahdollistaa täydet liikkeet ja tekee treenistäsi mahdollisimman hyvää.

  • Kuvaus
  • Toimitus
  • Kuvan malli on 173 cm pitkä ja käyttää kokoa XS.

    Define Seamless on suosituimpia mallistojamme, eikä ihme. Saumaton materiaali on pehmeää, joustavaa ja taipuisaa, minkä ansiosta vaatteiden joustavuus ja istuvuus ovat erinomaiset. Define Seamless -treenivaatemalliston trendikkään väriset legginssit, urheiluliivit ja topit soveltuvat ihanteellisesti monenlaiseen harjoitteluun.

    - SWEATTECH™-teknologia
    - Heijastava ICIW-logo etupuolella
    - 4 suuntaan joustava
    - 360 asteen liikkeet
    - 92 % kierrätettyä nailonia, 8 % elastaania
    - Erittäin lyhyt malli

    Tekniset Tiedot
      Kierrätetyt materiaalit: Joo
      Materiaali: 92% Kierrätetty nailon, 8% Elastaani
      Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
      Tuotenro: 11893-001
    • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

      Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

      Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


    • Kuvaus

    • Define Seamless on suosituimpia mallistojamme, eikä ihme. Saumaton materiaali on pehmeää, joustavaa ja taipuisaa, minkä ansiosta vaatteiden joustavuus ja istuvuus ovat erinomaiset. Define Seamless -treenivaatemalliston trendikkään väriset legginssit, urheiluliivit ja topit soveltuvat ihanteellisesti monenlaiseen harjoitteluun.

      - SWEATTECH™-teknologia
      - Heijastava ICIW-logo etupuolella
      - 4 suuntaan joustava
      - 360 asteen liikkeet
      - 92 % kierrätettyä nailonia, 8 % elastaania
      - Erittäin lyhyt malli

      Tekniset Tiedot
        Kierrätetyt materiaalit: Joo
        Materiaali: 92% Kierrätetty nailon, 8% Elastaani
        Pesuohjeet: Pese enintään 40° asteessa. Älä käytä huuhteluainetta. Ei rumpukuivausta. Pese samanväristen kanssa.
        Tuotenro: 11893-001
      • Toimitus

      • Pyrimme lähettämään tilauksesi niin pian kuin mahdollista. Jos tilaat ennen klo 14 lähetämme tilauksesi samana päivänä. Muistathan että toimitusaika voi vaihdella kovan myyntisesongin aikana ja pyhäpäivinä. Kassalla näet toimituksesi hinnan ja toimitustavan jolla tilauksesi lähetetään.

        Webbshopin hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitusmaksu lisätään tuotteen hintaan ja asiakas maksaa toimituksen. Toimituskustannukset kerrotaan tilauksen yhteydessä.

        Tarjoamme mahdollisuuden palauttaa 365 päivän sisällä ja vaihtaa maksutta. Palautus ilman vaihtoa uuteen tuotteeseen maksaa 5.90€. Sama kuljetusliike toimittaa palautukset kuin tilauksen.


      ICIW-perhe näyttää upealta!

      Arvostelut

      Osta tyyli

      Define Adjustable Sports Bra Black
      36
      M XS L S
      Define Adjustable Sports Bra Black
      25€ (39€)
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      L
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      45€
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      L S XS M XL
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      45€
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      M XL L S XS
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      45€
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      41
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      29€ (49€)
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      36
      M XL L S XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      25€ (39€)
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      S XS M XL L
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      39€
      Recycled
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      45€
      Recycled
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      L S XXL M XS
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      55€
      Uutta!
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Black
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Black
      39€
      Define Seamless Pocket Tights Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      69€
      Recycled
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      39€
      Recycled
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      69€
      Define Seamless Sports Bra Black
      XL L S XS M
      Define Seamless Sports Bra Black
      35€
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      59€
      Recycled
      Define Seamless Tights Mid Waist Black
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Tights Mid Waist Black
      59€

      Osta tyyli

      Define Adjustable Sports Bra Black
      36
      M XS L S
      Define Adjustable Sports Bra Black
      25€ (39€)
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      L
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      45€
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      L S XS M XL
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      45€
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      M XL L S XS
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      45€
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      41
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      29€ (49€)
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      36
      M XL L S XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      25€ (39€)
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      S XS M XL L
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      39€
      Recycled
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      45€
      Recycled
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      L S XXL M XS
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      55€
      Uutta!
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Black
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Black
      39€
      Define Seamless Pocket Tights Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      69€
      Recycled
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      39€
      Recycled
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      69€
      Define Seamless Sports Bra Black
      XL L S XS M
      Define Seamless Sports Bra Black
      35€
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      59€
      Recycled
      Define Seamless Tights Mid Waist Black
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Tights Mid Waist Black
      59€

      Muut ostivat myös

      Define Seamless Sports Bra Black
      XL L S XS M
      Define Seamless Sports Bra Black
      35€
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      XL L S XS M
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      59€
      Define Seamless LS Crop Top White Wmn
      36
      L S M XS
      Define Seamless LS Crop Top White Wmn
      25€ (39€)
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve White
      44
      L S XS M XL
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve White
      25€ (45€)
      Define Seamless Sports Bra White
      S XS L XL
      Define Seamless Sports Bra White
      35€
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      39€
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      36
      M XL L S XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      25€ (39€)
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      41
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      29€ (49€)

      Muut ostivat myös

      Define Seamless Sports Bra Black
      XL L S XS M
      Define Seamless Sports Bra Black
      35€
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      XL L S XS M
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      59€
      Define Seamless LS Crop Top White Wmn
      36
      L S M XS
      Define Seamless LS Crop Top White Wmn
      25€ (39€)
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve White
      44
      L S XS M XL
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve White
      25€ (45€)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom